Nuria – Kursy Hiszpańskiego, Tłumacz Hiszpańskiego

Kursy Języka Hiszpańskiego, Tłumaczenia.

Hiszpania to kraj Pedro Almodovara, Carlosa Ruiza Zafona, Penelope Cruz, Antonio Banderasa, kojarzy nam się również z corridą, flamenco, słońcem, morzem, dobrym jedzeniem, czy winem.

Królestwo Hiszpanii jest ustytułowane na Półwyspie Iberyjskim. Jest to największy kraj, który tam się znajduje. Hiszpania od zachodu sąsiaduje z Portugalią od Północy z Francja i Andorą, a od Południa z Giblartarem, który należy do Wielkiej Brytanii. Dzięki swoim posiadłościom w Afryce Północnej (Plazas de soberanía de España en el Norte de Africa) Ceucie i Melilli graniczy z Marokiem.

Powierzchnia całkowita kraju wynosi 504 645 km², co czyni Hiszpanię 50 krajem na świecie pod względem wielkości terytorium.

zz6

Hiszpania jest podzielona na 17 wspólnot autonomicznych (Comunidades Autónomas) oraz dwa miasta autonomiczne (Ciudades Autónomas). Andalucía, Aragón, Asturias, Islas Baleares Extremadura, Galicia, Cantabria, Castilla La Mancha, Castilla y León, Cataluña, País Vasco, La Rioja, Madrid, Murcia, Navarra, Valencia, Islas Canarias są to wszystkie wspólnoty autonomiczne Hiszpanii.

Do Królestwa Hiszpanii należą także ziemie hiszpańskich posiadłości w Afryce Północnej, czyli Ceuta i Melilla. W Hiszpanii wspólnoty autonomiczne są podzielone na 50 prowincji.

Stolicą największego kraju na Półwyspie Iberyjskim jest Madryt.

W Hiszpanii ustrojem politycznym jest monarchia konstytucyjna. Jest to państwo demokratyczne. Głową Krolestwa Hiszpanii jest król Juan Carlos I, a jego następcą i dzidzicem tronu, jego syn Felipe. Na czele rządu Hiszpanii stoi premier José Luis Rodríguez Zapatero.

Całkowita liczba ludności w Hiszpanii wynosi 46 661 950. Jest to 27 kraj z największą liczbą mieszkańców. Gęstość zaludnienia w Królestwie Hiszpanii wynosi 91,40 osób/km². Obszary najgęściej zaludnione znajdują się wokół Obszaru Metropolitarnego Madrytu oraz na wybrzeżu.

Religią dominującą jest religia katolicka.

Językiem urzędowym w Królestwie Hiszpanii jest język kastylijski (potocznie na całym swiecie zwany hiszpańskim), oraz w zależności od regionów: kataloński, baskijski i galicyjski. Jak głosi konstytucja Hiszpanii, każdy obywatel tego kraju ma obowiązek znać język kastylijski.